Best Offers - Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Wonderfull
Sale - Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Best Offers

Brand Name:
AMARROW
Voltage:
12V
Package:
Yes
Compatible Brand:
Acer
Model Number:
WC18-FAC-1215P3010
is_customized:
Yes
Use:
Tablet
Type:
Electric
Place of Origin:
Guangdong China (Mainland)
Material:
PC&PE
Warranty:
2 Year
Output Voltage:
12V
DC Connector Size:
3.0*1.0mm
Output Power:
18W
Output Current:
1.5A
High Test:1.5M
Over Voltage Protection:Yes
Item:Tablet Charger
Charger Compatible Brand:For Acer Iconia Tablet Charger
Tablet Charger for Acer Iconia:
1. 12V, 1.5A, 3.0*1. 0
2. Factory price, customized plug
3. 2 year warranty
4. Fast delivery
Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a
Feature of Tablet Charger:
Portable High Efficience Low Standby Power Consumption for Acer Iconia A500 A100 A200 A501P Tablet Charger
Performance of Tablet Charger:
| Model No. | WC18-FAC-1215P3010 |
| AC Input | |
| Nominal Input Voltage | AC 100V~240V |
| Input Voltage Range | AC 95V~265V |
| AC Input Frequency | 50-60Hz |
| DC Output | |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 1.5A |
| Output Power | 18W |
| DC Connector Size | 3.0*1.0mm |
| Load Regulation | +/-5% |
| Ripple Noise | 180 Mvp-p |
| Aging & Test | |
| Chroma Model 6000 Auto Test | PCB Tin Leaking T/Over-Voltage Test |
| 100% Full Load Burn-in Test, 405,4hrs Min. | |
| Environment | |
| Operating Temperature | 0C ~40C |
| Operating Humidity | 5%~95%RH |
| Storage Temperature | -20C ~85C |
| Storage Humidity | 5%~95%RH |
| Protection | |
| Over Load Protection | Short Circuit Protection |
| Over Current Protection | Over Temperature Protection |
| Warranty: | |
| 2 years Warranty | |
| Dimensions | |
| PCS/CTN | 50PCS |
| Outer Carton Size | 49*37*32CM |
| Size20 container can load around 23,000 pcs | Size 40 container can load around 46,000 pcs |
Product Photos of Tablet Charger:


Packing Photos of Tablet Charger:
Certificate:



More Products:


Delivery&Payment:
1. Delivery Detail:
Sample order less than 100pcs--- 3 work days
100-1000pcs--- 5 work days
More than 1000pcs depends on the order QTY
2. Payment: T/T, Western Union, L/C (Order amount over USD83333.00)
Unit Type:
piece
Package Weight:
0.35kg (0.77lb.)
Package Size:
8cm x 5cm x 3cm (3.15in x 1.97in x 1.18in)
Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a for sale, Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a best price,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a cheap,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a cheapest, Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a sale,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a free pdf,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Where To Buy,#Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Discount,#Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Review,#Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a compare Price,#Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Who Sells The Cheapest,#Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a The Cheapest Online,What Is The Best Price For Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a ,#Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a download ebook PDF EPUB, book in Polish language,[download] Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a in PDF format,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a download free book in PDF format,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a amazon,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Alibaba, Best Reviews Of Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a epub,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Limited Time,Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Get Now,Buy Tablet Charger for Acer Iconia Tab A100 A500 A501P 12v 1.5a Discount
No comments:
Post a Comment