Best Offers - Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Very Good
Under (Add Your Price Ranges) - Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Best Offers


Brand Name:
AMARROW
Voltage:
12V
Package:
Yes
Compatible Brand:
Amazon Kindle
Model Number:
WC43-FSU-1236P005
Output Current:
3.16A
Output Voltage:
12V
Use:
Tablet
Type:
Electric
Place of Origin:
Guangdong China (Mainland)
Certification:
UL CE ROHS GS standard
Warranty:
2 Year
DC Connector Size:
Pin 5
Output Power:
43W
High Test:
1.5M
Aging Test:2-3 hours
Item:Tablet Charger
Charger Compatible Brand:For Surface Pro2/Rt Tablet Charger
Tablet Charger for Surface:
1. 12V, 3.6A, 5 Pin, 43W,
2. Factory price, US / EU Plug,
3. 2 year warranty,
3. Fast delivery.
Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 and Rt 12V 3.6A 43W
Feature of Tablet Charger:
Portable High Efficience Low Standby Power Consumption for Microsoft Surface Pro/Rt Tablet Charger
Performance of Tablet Charger:
| Model No. | WC43-FSU-1236P005 |
| AC Input | |
| Nominal Input Voltage | AC 100V~240V |
| Input Voltage Range | AC 95V~265V |
| AC Input Frequency | 50-60Hz |
| DC Output | |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 3.6A |
| Output Power | 43W |
| DC Connector Size | Pin 5 |
| Load Regulation | +/-5% |
| Ripple Noise | 180 Mvp-p |
| Aging & Test | |
| Chroma Model 6000 Auto Test | PCB Tin Leaking T/Over-Voltage Test |
| 100% Full Load Burn-in Test, 405,4hrs Min. | |
| Environment | |
| Operating Temperature | 0C ~40C |
| Operating Humidity | 5%~95%RH |
| Storage Temperature | -20C ~85C |
| Storage Humidity | 5%~95%RH |
| Protection | |
| Over Load Protection | Short Circuit Protection |
| Over Current Protection | Over Temperature Protection |
| Warranty: | |
| 2 years Warranty | |
| Dimensions | |
| PCS/CTN | 50PCS |
| Outer Carton Size | 49*37*32CM |
| Size20 container can load around 23,000 pcs | Size 40 container can load around 46,000 pcs |
Suitable Model of Tablet Charger:
For Microsoft Surface Pro/Rt
Product Photos of Tablet Charger:







Packing Photos of Tablet Charger:

Certificate:







More Products:





Delivery&Payment:
1. Delivery Detail:
Sample order less than 100pcs--- 3 work days
100-1000pcs--- 5 work days
More than 1000pcs depends on the order QTY
2. Payment: T/T, Western Union, L/C (Order amount over USD83333.00)
Unit Type:
piece
Package Weight:
0.35kg (0.77lb.)
Package Size:
8cm x 5cm x 3cm (3.15in x 1.97in x 1.18in)
Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W for sale, Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W best price,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W cheap,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W cheapest, Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W sale,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W free pdf,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Where To Buy,#Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Discount,#Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Review,#Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W compare Price,#Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Who Sells The Cheapest,#Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W The Cheapest Online,What Is The Best Price For Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W ,#Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W download ebook PDF EPUB, book in Polish language,[download] Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W in PDF format,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W download free book in PDF format,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W amazon,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Alibaba, Best Reviews Of Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W epub,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Limited Time,Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Get Now,Buy Tablet Charger for Microsoft Surface Pro 2 and Rt 12V 3.6A 43W Discount
No comments:
Post a Comment