Special Price - 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Wonderfull
Compare Prices For - 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Special Price


Brand Name:
AMARROW
Voltage:
15V
Package:
Yes
Compatible Brand:
ASUS
Model Number:
WC18-FAS-1512PW
is_customized:
Yes
Use:
Tablet
Type:
Electric
Place of Origin:
Guangdong China (Mainland)
Material:
PC&PE
Warranty:
2 Year
DC Connector Size:
Wide-neck
Output Power:
18W
High Test:
1.5M
Over Voltage Protection:
Yes
Item:Tablet Charger
Charger Compatible Brand:For ASUS Tablet Charger
Tablet Charger for ASUS :
1. 15V, 1.2A, wide-neck, 18W
2. Factory price, customized Plug
3. 2 year warranty
4. Fast delivery
15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet
Feature of Tablet Charger:
Portable High Efficience Low Standby Power Consumption for ASUS EeePad Transformer TF101 TF201 TF300T TF700T Tablet Charger
Performance of Tablet Charger:
| Model No. | WC18-FAS-1512PW |
| AC Input | |
| Nominal Input Voltage | AC 100V~240V |
| Input Voltage Range | AC 95V~265V |
| AC Input Frequency | 50-60Hz |
| DC Output | |
| Output Voltage | 15V |
| Output Current | 1.2A |
| Output Power | 18W |
| DC Connector Size | Wide-neck |
| Load Regulation | +/-5% |
| Ripple Noise | 180 Mvp-p |
| Aging & Test | |
| Chroma Model 6000 Auto Test | PCB Tin Leaking T/Over-Voltage Test |
| 100% Full Load Burn-in Test, 405,4hrs Min. | |
| Environment | |
| Operating Temperature | 0C ~40C |
| Operating Humidity | 5%~95%RH |
| Storage Temperature | -20C ~85C |
| Storage Humidity | 5%~95%RH |
| Protection | |
| Over Load Protection | Short Circuit Protection |
| Over Current Protection | Over Temperature Protection |
| Warranty: | |
| 2 years Warranty | |
| Dimensions | |
| PCS/CTN | 50PCS |
| Outer Carton Size | 49*37*32CM |
| Size20 container can load around 23,000 pcs | Size 40 container can load around 46,000 pcs |
Product Photos of Tablet Charger:



Packing Photos of Tablet Charger:
Certificate:



More Products:


Delivery&Payment:
1. Delivery Detail:
Sample order less than 100pcs--- 3 work days
100-1000pcs--- 5 work days
More than 1000pcs depends on the order QTY
2. Payment: T/T, Western Union, L/C (Order amount over USD83333.00)
Unit Type:
piece
Package Weight:
0.35kg (0.77lb.)
Package Size:
8cm x 5cm x 3cm (3.15in x 1.97in x 1.18in)
15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) for sale, 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) best price,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) cheap,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) cheapest, 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) sale,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) free pdf,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Where To Buy,#15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Discount,#15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Review,#15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) compare Price,#15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Who Sells The Cheapest,#15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) The Cheapest Online,What Is The Best Price For 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) ,#15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) download ebook PDF EPUB, book in Polish language,[download] 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) in PDF format,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) download free book in PDF format,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) amazon,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Alibaba, Best Reviews Of 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700),15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) epub,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Limited Time,15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Get Now,Buy 15V 1.2A Tablet Charger for ASUS EeePad Transformer Tablet( TF101 TF201 TF300 TF700) Discount
No comments:
Post a Comment