Special Offers - 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Excellent
Online - 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Special Offers


Brand Name:
AMARROW
Voltage:
12V
Package:
Yes
Compatible Brand:
Amazon Kindle
Model Number:
WC43-FSU-1236P005
Output Current:
3.16A
Output Voltage:
12V
Use:
Tablet
Type:
Electric
Place of Origin:
Guangdong China (Mainland)
Warranty:
2 Year
DC Connector Size:
5 Pin
Output Power:
43W
High Test:
1.5M
Over Voltage Protection:
Yes
Plug:US/EU Plug Optional
Item:Tablet Charger
Charger Compatible Brand:For Surface Pro2 Tablet Charger
Tablet Charger for Surface :
1. 12V, 3.6A, 5 Pin, 43W
2. Factory price, customized Plug
3. 2 year warranty
4. Fast delivery
2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin
Feature of Tablet Charger:
Portable High Efficience Low Standby Power Consumption for Surface Tablet Charger
Performance of Tablet Charger:
| Model No. | WC43-FSU-1236P005 |
| AC Input | |
| Nominal Input Voltage | AC 100V~240V |
| Input Voltage Range | AC 95V~265V |
| AC Input Frequency | 50-60Hz |
| DC Output | |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 3.6A |
| Output Power | 43W |
| DC Connector Size | 5 pin |
| Load Regulation | +/-5% |
| Ripple Noise | 180 Mvp-p |
| Aging & Test | |
| Chroma Model 6000 Auto Test | PCB Tin Leaking T/Over-Voltage Test |
| 100% Full Load Burn-in Test, 405,4hrs Min. | |
| Environment | |
| Operating Temperature | 0C ~40C |
| Operating Humidity | 5%~95%RH |
| Storage Temperature | -20C ~85C |
| Storage Humidity | 5%~95%RH |
| Protection | |
| Over Load Protection | Short Circuit Protection |
| Over Current Protection | Over Temperature Protection |
| Warranty: | |
| 2 years Warranty | |
| Dimensions | |
| PCS/CTN | 50PCS |
| Outer Carton Size | 49*37*32CM |
| Size20 container can load around 23,000 pcs | Size 40 container can load around 46,000 pcs |
Product Photos of Tablet Charger:




Packing Photos of Tablet Charger:
Certificate:



More Products:
Delivery&Payment:
1. Delivery Detail:
Sample order less than 100pcs--- 3 work days
100-1000pcs--- 5 work days
More than 1000pcs depends on the order QTY
2. Payment: T/T, Western Union, L/C (Order amount over USD83333.00)
Unit Type:
piece
Package Weight:
0.35kg (0.77lb.)
Package Size:
8cm x 5cm x 3cm (3.15in x 1.97in x 1.18in)
2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin for sale, 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin best price,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin cheap,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin cheapest, 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin sale,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin free pdf,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Where To Buy,#2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Discount,#2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Review,#2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin compare Price,#2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Who Sells The Cheapest,#2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin The Cheapest Online,What Is The Best Price For 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin ,#2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin download ebook PDF EPUB, book in Polish language,[download] 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin in PDF format,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin download free book in PDF format,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin amazon,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Alibaba, Best Reviews Of 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin epub,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Limited Time,2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Get Now,Buy 2 Year Warranty Tablet Charger for Microsoft Surface Pro2 5 Pin Discount
No comments:
Post a Comment