Cheap - Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Excellent
Who Sells The Cheapest Online - Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Cheap

Brand Name:
AMARROW
Voltage:
12V
Package:
Yes
Compatible Brand:
Acer
Model Number:
WC18-FAC-1215P3010
is_customized:
Yes
Use:
Tablet
Type:
Electric
Place of Origin:
Guangdong China (Mainland)
Certificate:
FC/CE/ROHS
Output:
12v 1.5A
Usage:
Tablet
Warranty:
2 years
Cover material:
PE/PC
DC Tips:
3.0*1.0mm
Fit Model:Tablet charger for Acer Iconia Tab A501p
Length of AC cable:customized
AC power cord:USA UK EU AU plug
Power:18w
Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A
1.High quality
2.2 years warranty
3.FC/ROHS/CE approval
Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A
Product Description
| Model No. | WC18-FAC-1215P3010 |
| AC Input | |
| Nominal Input Voltage | AC 100V~240V |
| Input Voltage Range | AC 95V~265V |
| AC Input Frequency | 50-60Hz |
| DC Output | |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 1.5A |
| Output Power | 18W |
| DC Connector Size | 3.0*1.0mm |
| Load Regulation | +/-5% |
| Ripple Noise | 180 Mvp-p |
| Aging & Test | |
| Chroma Model 6000 Auto Test | PCB Tin Leaking T/Over-Voltage Test |
| 100% Full Load Burn-in Test, 405,4hrs Min. | |
| Environment | |
| Operating Temperature | 0C ~40C |
| Operating Humidity | 5%~95%RH |
| Storage Temperature | -20C ~85C |
| Storage Humidity | 5%~95%RH |
| Protection | |
| Over Load Protection | Short Circuit Protection |
| Over Current Protection | Over Temperature Protection |
| Warranty: | |
| 2 years Warranty | |
| Dimensions | |
| PCS/CTN | 50PCS |
| Outer Carton Size | 49*37*32CM |
| Size20 container can load around 23,000 pcs | Size 40 container can load around 46,000 pcs |
Our promise
Quality&RMA:
After first the Chroma test, PCBA Tin leaking test, over-voltage test and last the high temperature aging test, we assure you 13 months warranty for free repair and promise:
A, on board AQL less then 0.3%
B, half year used AQL less than 1%
C, one year used AQL less then 3%
Factory products





Certifications







Unit Type:
piece
Package Weight:
0.1kg (0.22lb.)
Package Size:
8cm x 5cm x 3cm (3.15in x 1.97in x 1.18in)
Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A for sale, Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A best price,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A cheap,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A cheapest, Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A sale,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A free pdf,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Where To Buy,#Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Discount,#Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Review,#Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A compare Price,#Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Who Sells The Cheapest,#Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A The Cheapest Online,What Is The Best Price For Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A ,#Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A download ebook PDF EPUB, book in Polish language,[download] Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A in PDF format,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A download free book in PDF format,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A amazon,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Alibaba, Best Reviews Of Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A epub,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Limited Time,Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Get Now,Buy Top Tablet Charger for Acer Iconia Tab A501P 12V 1.5A Discount
No comments:
Post a Comment